نبض دستگاه را کنترل کنید.

چرا باید اهمیت بدهم؟

از آنجا که استخراج معمولاً به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود، ما معتقدیم که مانیتورینگ باید یک قسمت اساسی از عملیات استخراج شما باشد.  اگرچه پاداشهای شما مستقیماً تحت تأثیر تنظیمات مانیتورینگ قرار نمی گیرند، اما با استفاده از چند ابزار ساده ای که تاکنون توسعه داده ایم، می توان آنها را بهتر مدیریت کرد.

مانیتورینگ به شما کمک می کند تا بر نحوه کار ماینرهای خود نظارت کنید و تلفات ناشی از مشکلات اتصال یا خرابی سخت افزار/نرم افزار استخراج را به حداقل برسانید.

مانیتورینگ چگونه می تواند کمک کند؟

مانیتورینگ به شما امکان می دهد تا هنگامی که دستگاه شروع به کارکرد اشتباه کرد، شما هشدار دریافت کنید. اعلان ها از طریق ایمیل یا در برنامه تلفن همراه شما ارسال می شوند.  به عنوان مثال مشکلات ارتباطی بین ماینر شما و استخر ما وجود دارد.  چنین هشدارهایی به شما کمک می کند سریعتر واکنش نشان دهید و بنابراین تأثیر مالی قطع برق را به حداقل برسانید.

قطع ممکن است به طور معمول دلایل زیر را داشته باشد:

  • مشکلات اتصال به اینترنت
  • خرابی های منبع تغذیه سخت افزار (PSU)
  • سخت افزار ماینینگ بیش از حد گرم می شود
  • مسائل مربوط به نرم افزار استخراج

در زیر می توانید دستورالعمل های ساده گام به گام نحوه تنظیم مانیتورینگ به منظور پیگیری نحوه عملکرد تجهیزات استخراج را بیابید.

چگونه مانیتورینگ را فعال کنیم؟

  1. ارسال ایمیل های مانیتورینگ (Settings > selected coin > Monitoring) یا اعلان ها (برنامه تلفن همراه) را فعال کنید.
  2. شما می توانید نظارت بر worker را بر روی هر پروفایل worker به طور جداگانه فعال کنید
  3. هنگامی که مانیتورینگ بر worker فعال شد، می توان حد هشدار را تنظیم کرد:
  1. به صورت خودکار - سیستم ما بر اساس عملکرد گذشته ورکر، Alert Limit را انتخاب می کند
  2. دستی - می توانید مقدار Alert Limit خود را تنظیم کنید

هنگامی که مانیتورینگ workerهای خود را فعال کنید، هر worker را در یکی از این موارد مشاهده خواهید کرد: OK ، Low ، Offline ، Disabled.

وضعیت دائمی Low یا Offline ورکر می تواند توسط یک worker ضعیف ایجاد شود.  ما توصیه می کنیم مانیتورینگ چنین workerهایی را خاموش کنید.  اگر چنین نیست لطفا دریغ نکنید و با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

لطفا توجه داشته باشید: استخر بر پایه worker دستگاه های استخراج را ردیابی می کند.  این بدان معنی است که اگر بیش از یک دستگاه استخراج به عنوان worker واحد به استخر متصل شده باشد، نظارت و صدور گزارش کلیه دستگاه های استخراج را به صورت عمده پوشش می دهد.  از طرف دیگر، هنگام تنظیم نام worker تعیین شده برای هر دستگاه استخراج که دارید (و اتصال صحیح آنها)، استخر می تواند افت نرخ هش را ردیابی کرده و آنها را برای هر دستگاه استخراج جداگانه به شما گزارش دهد.

مانیتورینگ چگونه کار می کند؟

استخر هر 5 دقیقه یک برداشت فوری از نرخ هش موثر برای همه workerهای شما می گیرد.  سپس این مقدار با Alert Limit مقایسه می شود (هنگام فعال کردن مانیتورینگ، این مقدار را تنظیم می کنید).

مدت زمان 5 دقیقه برای جمع آوری داده های کافی برای محاسبه تمام مقادیر با دقت خاصی بدون درگیر کردن سرورهای ما کافی است.  با معرفی یک Vardiff، حتی یک ماینر کند کار می تواند نتایج کافی را ارائه دهد.

حالت های  مانیتورینگ دستگاه

4 وضعیت worker در مورد مانیتورینگ وجود دارد. هر worker همیشه در یکی از حالات زیر است:

■ OK
به این معنی است که نرخ هش ورکر بیشتر یا برابر با حد هشدار است.  این حالت مطلوب است.  اگر همه چیز به درستی کار کند و تنظیمات درست باشد، باید این حالت را همیشه ببینید
 Low
این حالت سیگنال می دهد که نرخ هش ورکر کمتر از آن است که باید باشد اما دستگاه هنوز برخی سهم ها را ارسال می کند.  حداقل بخشی از دوره اندازه گیری متصل بود و کار می کرد.  زمانی که نرخ هش برای ۲ دوره متوالی کمتر از حد هشدار است، یک ورکر از حالت OK به Low می رود.  در صورت مشاهده این حالت برای مدت زمان طولانی، لطفاً تیکت پشتیبانی ما را ایجاد کنید.
 Offline
شما می توانید این حالت را هنگامی که مانیتورینگ برای ورکر فعال است مشاهده کنید اما هیچ نرخ هش برای ورکر مشاهده نمی شود.  استخر اتصال واقعی ورکر را کنترل نمی کند.  تنها مقدار قابل توجه نرخ هش است.
 Disable
وقتی مانیتورینگ را برای یک ورکر خاموش می کنید، وضعیت آن غیرفعال گزارش می شود، بدون توجه به اینکه برخی سهم ها را ارائه می دهد یا نه.